Zapraszamy na
36. Rajd Warszawski

 

 

Aktualności

NEO-PETROELTECH Rally Team: Wracamy na szutry!    
01.09.2010

Po 4 tygodniowej przerwie zawodnicy i kibice znów spotkają się na rajdowych trasach, tym razem w okolicy Sierpca podczas 36. Rajdu Warszawskiego, 6. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Na starcie nie zabraknie załogi NEO- PETROELTECH Rally Team, czyli Jana Chmielewskiego z Robertem Hundlą, którzy zajmują aktualnie wysoką drugą pozycję w klasyfikacji grupy R oraz Citroen Racing Trophy. Frekwencja 11 aut w tej grupie (w tym 7 Citroenów C2-R2 MAX) zapowiada emocjonującą walkę na ostatnim w tym sezonie rajdzie szutrowym.

Jan Chmielewski: RSMP wkraczają w decydującą fazę. 36. Rajd Warszawski przybliża nas do finału sezonu, a rozstrzygnięcia tych zawodów będą ważne dla końcowej klasyfikacji. Dla mnie osobiście dotychczas te trasy były szczęśliwe, zawsze wyjeżdżałem stamtąd z dobrymi wynikami. Ale zdaję sobie sprawę, że te oesy są trudne i zdradliwe, a przez to nieprzewidywalne. Dodatkowo przed nami pojedzie kilkanaście „czterołapów”, które pozostawią koleiny zupełnie nie dla nas. Jestem jednak zmotywowany do szybkiej i skutecznej jazdy – takiej, która na mecie w Sierpcu przyniesie nam miejsce w czołówce Pucharu Citroena.

Robert Hundla: Rajd Warszawski to trzecia w tym roku szutrowa runda RSMP. Jechałem ten rajd już trzykrotnie, ale nie należy on do moich ulubionych. Trasy są bardzo szybkie i piaszczyste, usiane dziesiątkami korzeni, które bardzo niszczą samochód i nie sprawiają przyjemności z jazdy. Ale Janek lubi luźne nawierzchnie i już kilkukrotnie pokazał, że takie warunki mu odpowiadają, a skoro tak, to jestem optymistą i liczę na dobry występ naszej załogi. Mam nadzieję, że publiczność dopisze i bezpiecznie dopingując doprowadzi nas do mety w niedzielne popołudnie. Do zobaczenia w Sierpcu!

Załogę Chmielewski - Hundla wspierają dystrybutor narzędzi marki NEO, PETROELTECH, a także Automobilklub Rzeszowski. Patronat medialny sprawuje Radio RMF FM i redakcja magazynu „Eurostudent”


© benix      Automobilklub Polski 2010