Zapraszamy na
36. Rajd Warszawski

 

 

Aktualności

Kajetanowicz i Baran najszybsi na odcinku testowym
przed Rajdem Warszawskim    
03.09.2010

Wieczorem w Sierpcu nastąpi uroczysty start do Rajdu Warszawskiego, szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dziś podczas oficjalnego odcinka testowego zawodnicy mieli ostatnią szansę na ustawienia i sprawdzenie nastaw zawieszenia w swoich rajdówkach. Najlepszy czas na tej ponad 3-kilometrowej próbie uzyskali Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran w Subaru Imprezie.

Wynik ten potwierdza dobre ustawienia samochodu uzyskane podczas intensywnych dwudniowych testów, w których uczestniczył także znany zawodnik Urmo Aava. Drugi czas uzyskali Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, a trzeci Michał Sołowow z Maciejem Baranem.

- Jestem zadowolony z przebiegu testów przed rajdem, jak i oficjalnego odcinka testowego – powiedział Kajetan Kajetanowicz. - Choć ten rajd nie słynie z bardzo krętych dróg, to organizatorzy z roku na rok znajdują coraz bardziej techniczne odcinki i stopniowo dodają je do trasy rajdu. W tym roku jest wyjątkowo dużo wąskich, krętych partii prowadzących przez las. Myślę, że jest to duże wyzwanie dla zawodników. My to wyzwanie podejmujemy.

W ciągu 2 dni rywalizacji zawodnicy pokonają dziesięć szutrowych odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 160 kilometrów. Zwycięzców poznamy w niedzielę około godziny 15:00.

Informacja prasowa SPRT
www.sprt.pl


© benix      Automobilklub Polski 2010