Zapraszamy na
36. Rajd Warszawski

 

 

Aktualności

Rajd Warszawski bez Kuzaja    
01.09.2010

Jeżdżący w barwach Škoda Castrol BP Rally Team Leszek Kuzaj powoli powraca do zdrowia po wypadku, jaki miał miejsce na początku sierpnia. Jego stan poprawia się, jednak najbliższy Rajd Warszawski odbędzie się jeszcze bez jego udziału.

Przypomnijmy, tuż przed Rajdem Rzeszowskim, 3. sierpnia w okolicy miejscowości Dynów zespół Škoda Castrol BP Rally Team zorganizował testy. Podczas jednego z ostatnich przejazdów, załoga zjechała z drogi, wpadła do rowu i rolowała kilka razy. Poważnemu uszkodzeniu uległ silnik Fabii S2000. Po przewiezieniu kierowcy Škody, Leszka Kuzaja do szpitala na obserwację, okazało się, że doznał on obrażeń wewnętrznych.

By Kuzaj mógł ponownie wsiąść za kierownicę, konieczna jest dalsza rehabilitacja. „Potrzebuję jeszcze trochę czasu, aby być w pełni sprawnym. Zdaję sobie sprawę, że informacja ta dla nikogo z nas nie jest satysfakcjonująca i dobra, a osobiście dla mnie bardzo zła. Nie chciałbym jednak ryzykować, by nie przekreślać całkowicie swoich szans na dalsze starty w tym sezonie” – powiedział Kuzaj. „Bardzo dziękuje wszystkim za życzenia powrotu do zdrowia”- dodał.

W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zespół Škody startuje od początku sezonu. Członkowie załogi Škoda Castrol BP Rally Team, jak i fani Leszka Kuzaja z niecierpliwością czekają na jego powrót do rywalizacji.

Informacja: Serwis prasowy Škoda.

© benix      Automobilklub Polski 2010