Zapraszamy na
36. Rajd Warszawski

 

 

Aktualności

Szymon Ruta na trasie Rajdu Warszawskiego    
01.09.2010

Załoga ORLEN Team Szymon Ruta / Sebastian Rozwadowski wystartuje w Rajdzie Warszawskim, szóstej eliminacji Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Szymon Ruta nie ukrywa, że liczy na dobry wynik i że stać go na nawiązanie równorzędnej walki z krajową czołówką rajdową.

Rajd Warszawski to fajne, szutrowe trasy. Chcemy w tym rajdzie równać do kierowców z czołówki i pojedziemy tak szybko, jak się da. Liczymy na dobry wynik, chociaż tym razem jeszcze nie celujemy w zwycięstwo. W każdym starcie staramy się jechać tak szybko, jak to możliwe i z maksymalną koncentracją, ale nie nakładać na siebie zbyt dużego obciążenia psychicznego – powiedział Szymon Ruta.

Na liście startowej rajdu jest 31 samochodów zgłoszonych w ramach 6 Rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 9 zgłoszonych w ramach 3 Rundy Szutrowego Pucharu Polski.

W środę mamy dwa odcinki testowe, podczas których będziemy się rozgrzewać i sprawdzać, jak ustawione jest auto, czwartek to długi i ważny dzień zapoznania z trasą. W piątek jest odcinek testowy organizatora, zaś w sobotę i niedzielę ścigamy się pełną parą – dodaje zawodnik ORLEN Team.

Historia Rajdu Warszawskiego miała swój początek w 1962 roku. W tym roku odbędzie się 36 edycja. Do 2008 roku rajd odbywał się na terenie lotniska na warszawskim Bemowie, tegoroczna edycja zostanie zorganizowana na Ziemi Sierpeckiej – baza rajdu zlokalizowana jest w Sierpcu, zaś szutrowa trasa wiedzie przez okolice Sierpca i Lipna. Start honorowy do rajdu nastąpi 3 września. W sobotę i niedzielę w ciągu dwóch dni rajdowych załogi będą się ścigać na dziesięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości 170 km.

Więcej informacji oraz zdjęcia www.orlenteam.pl


© benix      Automobilklub Polski 2010