Zapraszamy na
36. Rajd Warszawski

 

 

Aktualności

Peugeot Sport Polska Rally Team przed 36. Rajdem Warszawskim    
01.09.2010

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 207 S2000 wystartują w Rajdzie Warszawskim, szóstej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2010.

Po dwóch startach na asfaltach, zawodnicy ścigać się będą tym razem na luźnych nawierzchniach. Rajd Warszawski powraca do kalendarza po trzech latach przerwy, kiedy to jego nazwę w RSMP przejął Rajd Orlen. Nie ma to jednak żadnego znaczenia dla uczestników – będą oni rywalizowali praktycznie na tych samych trasach, co w roku ubiegłym. Nowością jest jedynie baza zawodów – została ona przeniesiona z Płocka do Sierpca, dzięki czemu impreza jest jeszcze bardziej skondensowana.

Mazowieckie szutry są bardzo szczęśliwe dla załóg startujących w samochodach Peugeot. Od kiedy bowiem są rozgrywane na nich zawody – czyli od 2007 roku – zawsze zwyciężał model 207 S2000! W ubiegłym roku na podium stanęły dwie załogi w „rajdówkach” z lwem na masce...

Czy Tomek i Daniel podtrzymają pasmo sukcesów 207-ki? Nie będzie to zapewne łatwe. Co prawda kierowca nie kryje, że trudne trasy w okolicach Sierpca bardzo mu się podobają - są ciekawe i wymagające, ale konkurencja jest bardzo silna. Charakterystyka luźnych nawierzchni, zmiennych i momentami bardzo piaszczystych, może tym razem preferować samochody grupy N...Kuchar zapowiada jednak walkę – dla reprezentantów Peugeot Sport Polska Rally Team jest to bardzo ważny występ.

- Do zakończenia sezonu pozostały już tylko trzy rajdy, rywalizacja wkracza w decydującą fazę – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager Peugeot Polska. Sprawa tytułu jest nadal otwarta, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że aby zrealizować cel – stanąć na najwyższym podium w klasyfikacji generalnej - zespół w najbliższym rajdzie musi zdobyć jak najwięcej punktów. Obsada jest jak zwykle bardzo silna, wiele też może zależeć od pogody. Zapowiadane obfite opady deszczu mogą rozmyć nawierzchnie, a wtedy oprócz umiejętności o wyniku decydować będzie szczęście. Najmniejszy błąd może bowiem pogrzebać szanse na osiągnięcie dobrego wyniku. Dlatego musimy być bardzo skoncentrowani. Gorąco wierzymy, że Tomek i Daniel odniosą sukces!

Po pięciu rundach Tomek i Daniel zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w klasie S2000, a Peugeot prowadzi wśród Zespołów Producenckich. W myśl regulaminu do końcowej punktacji sezonu zalicza się sześć najlepszych rezultatów osiągniętych podczas ośmiu rajdów RSMP.

Trasa Rajdu Warszawskiego liczy 256 kilometrów. Składa się z dziesięciu odcinków specjalnych o łącznej długości 166,5 km. Zawody rozpoczną się w sobotę, 4 września, a pierwsza załoga na mecie zlokalizowanej na stadionie w Sierpcu spodziewana jest następnego dnia około godz. 15.30.

Warto dodać, że Peugeot Polska jest jednym ze sponsorów 36. Rajdu Warszawskiego.

Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team sponsorowany jest przez firmy: Peugeot Polska, Total, Luk, Teroson, Peugeot Finance, Proline, Dekra, Harvest oraz Pro Job.

www.peugeot-pressepro.com


© benix      Automobilklub Polski 2010